La Chandeleur - Γιορτή Κρέπας 02 Φεβρουαρίου 2012 PDF Εκτύπωση E-mail

LA CHANDELEUR

Με αφορμή τη γιορτή της κρέπας στη Γαλλία οι μαθητές του σχολείου μας «ετοίμασαν» τις δικές τους κρέπες στα πλαίσια του μαθήματος της γαλλικής γλώσσας , την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2012!

Οι μαθητές της γ? γυμνασίου ψάχνοντας στο Ιντερνετ , βρήκαν τη συνταγή για τις κρέπες και χωρισμένοι σε ομάδες , μοίρασαν τα υλικά ετοίμασαν τη ζύμη για το ψήσιμο .

Στη συνέχεια , στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, διαμορφώθηκε «η γωνιά του chef» όπου έγινε το ψήσιμο , ενώ οι υπόλοιποι μαθητές χρησιμοποιώντας ποικιλία υλικών ( μπισκότα, μερέντα, μαρμελάδα, μπανάνες ) έφτιαχναν της κρέπα της επιλογής τους.

Μαθητές και καθηγητές επιβράβευσαν την προσπάθεια και απόλαυσαν τη γιορτή δοκιμάζοντας διαφορετικούς συνδυασμούς !

Παρακολουθήστε στιγμές από τις προσπάθειες μας:

Με την υποστήριξη του Joomla!. Designed by: business website hosting celebrity search Valid XHTML and CSS.