Έκθεση Ζωγραφικής 2012 PDF Εκτύπωση E-mail

Την Παρασκευή 11 Μαΐου 2012 , στο σχολικό μουσείο Σκριπερού ? Κέρκυρας, έλαβε χώρα η έκθεση ζωγραφικής των μαθητών του Γυμνασίου Σκριπερού με έργα που φιλοτεχνήθηκαν κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς, στα πλαίσια του μαθήματος της εικαστικής αγωγής με υπεύθυνο καθηγητή τον Κο Θεοχαράτο Αλέξανδρο.

Ο χώρος διατέθηκε από τον Κο Πρίφτη Γεώργιο τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά, ενώ δόθηκε η ευκαιρία στους προσκεκλημένους να δουν δύο εκθέσεις ταυτόχρονα, τόσο αυτής της ζωγραφικής των μαθητών, όσο και αυτή του ίδιου του σχολείου-μουσείου, με εκθέματα από την σχολική ζωή από τις αρχές του προηγούμενου αιώνα μέχρι σήμερα.

Ελπίζουμε στην συνέχιση της προσπάθειας και στην μελλοντική διενέργεια παρόμοιων εκδηλώσεων.

Μερικά από τα έργα των μαθητών μας και στιγμές από την εκδήλωση:

Με την υποστήριξη του Joomla!. Designed by: business website hosting celebrity search Valid XHTML and CSS.